زمان ثبت : 1387/07/02 در ساعت 03:48 ق.ظ
نویسنده : بانک اطلاعاتی ساسکاچوان
عنوان : پاسخ به سوالات مهاجرت به کانادا 2

از همه دوستانی که ایمیل زده اند و پیام گذاشته اند تشکر می کنم و به دلیل کمی وقت در این پست به بحث اصلی و داغ مهاجرت کانادا می پردازیم . زیرا مهاجرت کانادا بیشترین سوالات را در بین ایمیل ها و سوالات به خود اختصاص داده بود . قبل از شروع هر مطلبی من از سمیرا خانم , علی آقا , شهرام و ... بابت ایمیل و پیام هاشون ممنونم و از اینکه کمی پاسخشون دیر شد عذر خواهی می کنم . 

خیلی از مطالبی رو که الان می گم شاید قبلا در همین بلاگ گفته باشم که شما پیدا نکرده اید . 

قسمتی در همین وبلاگ سمت چپ وجود دارد به نام سایت ما را جستجو کنید که با تایپ مطلب مورد نظرتون تمامی پستهایی که در این وبلاگ به اون مطلب مورد نظر شما اشاره کرده اند را جستجو کرده و به شما نمایش می دهد . در مورد مطالب مربوط به مهاجرت هم می تونید همین جستجو رو در سایت انجام دهید نتایج خیلی خوبی کسب خواهید کرد . 

 

و اما مهاجرت به کانادا ....  

 آقا شهرام عزیز و سایر عزیزان

قبل از هر چیز و اینکه زحمت سرچ و جستجو رو بکشید واقعا با خودتون دو , دو تا چهارتا کنید ببنید اهل ریسک کردن , جابجایی , بدست آوردن موقعیت های جدید هستید ؟ توان رویارویی و کنار اومدن با شرایط جدید فرهنگی و هزار و یک موقعیت و شرایط جدید رو دارید یا نه ؟  

اگر فکر کردید و به نتیجه رسیدید که چیزهایی رو که در ایران از دست می دهید خیلی بیشتر از اون چیزهایی هست که در کانادا بدست خواهید آورد و تقریبا از روی هوسه که می خواهید به کانادا برید واقعا دورش رو خط بکشید چون در واقع هیچ انگیزه ای نخواهید داشت و بعد از ورودتون به کانادا مطمئن باشید جزء مهاجرین موفق کانادا نخواهید بود . 

اما اگر به نتیجه ای رسیدید که چهارصد هزار ایرانی مهاجر در کانادا قبلا به آن رسیده اند به شکل واقعی به اون نگاه کنید بدونید که قطعا مسیری که انتخاب کرده اید به موفقیت ختم خواهد شد , فقط چند چیز احتیاج دارید  

1- کمی صبر 

2- تلاش  

3- استفاده از تجربه دیگران... 

بهر حال من در مورد آخر خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم . 

  

علی آقا

در مورد مهاجرت به کانادا باید بگم که به عقیده من به اصلا صلاح نیست که الان بخواهید تازه از طریق اسکیلد ورکر اقدام کنید , شاید برای این منظور استرالیا هدف بهتر و سریعتری باشه ولی خوب حق با شماست خیلی از امتیازات کانادا را استرالیا ندارد . ولی به هر شکل قانون جدید بهانه خوبی بدست دفاتر مشاوره و حقوق داده است که مرتبا به متقاضی ها بگویند شغل شما از اون دسته شغل هایی هست که یکساله جواب می دهند ... بابا این حرف واسه سازنده هاش خوبه . دوستان خوبم از طریق تخصص فعلا شرایط خوبی بر سیستم مهاجرت کانادا حاکم نیست , عیبش اینه که به یک مسیر وارد شدید که فقط مجبورید انتظار بکشید و وقت و پولتون هم به هدر خواهد رفت اگر به دفتر مشاوره و مهاجرتی زنگ زدید و گفتند که از طریق تخصص خیلی خوبه و می تونید اقدام کنید دور اسمش خط قرمز بکشید و دیگه باهاش تماس نگیرید . ( البته خودتون مختارید )  

 

ولی اونایی که تو ایران پول دارند و می خواهند در کانادا هم خودشون کاری راه اندازی کنند و بعبارتی کارآفرین هستند ( همون دسته سرمایه گذاران )  

 می دونید که تقریبا دو سالی هست که استانها از طرف دولت کانادا اجازه پیدا کرده اند خودشون مهاجر بگیرند و هر استانی با توجه به صلاحدید اداره مهاجرت همون استان شرایطی رو تعیین کرد که در سایت مهاجرت همون استان موجود هست . اصطلاحا اسم این برنامه مهاجرت استانی Provincial Nominee Program هست که به اختصار PNP گفته می شه یعنی برنامه کاندیداتوری استانی.هر استان PNP خاص خودش رو داره که در مورد استان سسکچوان به اون SINP گفته می شه یعنی Saskatchewan Imigrant Nominee Program که خودش 8 زیر شاخه داره که قبلا توضیحات کافی راجع به اون داده ام . اما چیزی که مورد سوال خیلی ها هست بحث سرمایه گذاری در استان سسکچوان و مهاجرت از این طریق هست .  

شرایط کامل در سایت استان سسکچوان اومده که من لینک اون رو در اینجا می گذارم و می تونید کلیک کنید و همه جزییات رو ببینید . 

سایت رسمی استان سسکچوان - بخش مهاجرت از طرق کار آفرینی

 

اما من بار دیگر شرایط اون رو به اختصار خواهم گفت . 

1- دارایی شما حداقل باید در ایران 250 هزار دلار کانادا باشه که شامل دارایی خود شما و همسرتون هست و کلیه دارایی های شما مثل زمین خونه و نقدینگی رو شامل می شه

2- بتونید حداقل 150 هزار دلار کانادا رو جهت یک شروع و راه اندازی یک کار شخصی به کانادا بیارید  

 

3- سابقه 3 سال مدیریت و یا یک کار شخصی در ایران رو داشته باشید   

چند تا شرط خرد و ریز دیگه هم هستند که فرعی ترند و می تونید در خود سایت مطالعه کنید  

 

برخی می پرسند که آیا ساسکاچوان برای کار و زندگی مناسبه یا بهتره که از اونجا به تورنتو و ونکوور بریم ؟ 

باید بگم که عزیزان شما قبل از اینکه اسم سسکچوان رو بیارید باید بدونید که قراره در کانادا زندگی کنید که سسکچوان یکی از استانهای اون هست . این استان سال 2007 و به احتمال زیاد در سال جاری بیشترین رشد ناخاص داخلی رو در کل کانادا داشته و نظام بهداشتی رایگان و مردم خونگرمش این استان رو به بهترین مکان برای مهاجران تبدیل کرده این فقط حرف من نیست , صحبت سایر کسانی هم هست که در این استان ساکن هستند چون خیلی از این افراد در تورنتو , ونکوور , کلگری و سایر شهر های کانادا زندگی کرده اند و سرمنزل نهایی اونها و انتخاب نهایی اونها استان سسکچوان بوده . 

حالا جرا بعضی کلید کردند روی تورنتو یا ونکوور چون اسامی این دو شهر رو بیشتر شنیده اند و فکر می کنند با این دو شهر مانوس ترند ولی واقعا باید گفت که تورنتو حلوا پخش نمی شه , نسبت به سایر استانها و اون چیزی که من می دونم نسبت به سسکچوان هزینه زندگی بالاتره محیط خشن تری رو در اطراف خودتون حس خواهید کرد ولی به هر حال صلاح خویش خسروان دانند . 

  

دلیل دومی که همه دنبال تورنتو و ونکوور و یا مونترال هستند را بوق تبلیغاتی شرکت های مشاوره مهاجرتی و غیره باید دونست که چون فقط زمینه های کاریشون این چند شهر هست اینقدر از بقیه استانها و شهر ها بد می گند تا به اصطلاح رای شما رو بزنند . عزیزان باز هم تاکید می کنم اسیر تبلیغات بی مورد نشوید . یاد این پست افتادم .

 پست دفاتر مهاجرت

اینجا همه چی خوبه فقط و فقط باید بدونید که در سسکتون خبری از ترافیک و ازدحام جمعیت و صف ایستادن و زندگی آپارتمانی نیست ( البته همه خونه ها هم ویلایی نیست ) اگر به این ها عادت دارید برای اومدن به شهر سسکتون باید از عادتهاتون ترک کنید یا اصلا نیایید . 

بقیه چیزهایی رو که می شنوید توجه نکنید چون فقط تبلیغات و سود جویی هست .  

سسکچوان : 

 دومین منابع گاز و نفت کانادا رو داره . 

بزرگترین معادن اورانیوم جهان رو داره . 

یکی از معروفترین دانشگاههای کانادا و جهان رو با دو جایزه نوبل داره . 

معادن الماس معروفی داره . 

... 

مردم و دولت دلسوزی داره 

به یاد داشته باشید هر چیزی رو از اهلش بپرسید . 

============================================= 

حامد