زمان ثبت : 1387/05/21 در ساعت 02:24 ب.ظ
نویسنده : بانک اطلاعاتی ساسکاچوان
عنوان : جرم و امنیت در کانادا

امیر دوست عزیزی که به طریق فدرال اسکیلد ورکر عازم کانادا هستند از ما در مورد امنیت و کار در ساسکاچوان خواستند که بنویسم و با وینیپگ مقایسه اش کنم . من هم بهتر دونستم اونو در قالب یک پست جدید بگذارم تا همه از این مطالب مطلع شوند.

با توجه به آمار جرائم سرانه در کانادا شهر رجاینا و سسکتون از شهر وینیپگ در رده های بالاتری قراردارند . دلیل آن اینست که اگر در همه شهر ها 3 جرم رخ دهد شهری پر جرم و جنایت معرفی می شود که جمعیت کمتری داشته باشد .

اگر می خواهید مطلب را بهتر متوجه شوید به مثال عددی توجه کنید .

فرضا اگر در سال گذشته در تورنتو 100 قتل رخ داده باشد و در سسکتون 7 قتل رخ داده باشد

آمار سرانه جرم در تورنتو می شود 100 تقسیم بر 4 میلیون و در سسکتون می شود 7 تقسیم بر 200 هزار

در شهر تورنتو آمار سرانه این جرم می شود 000025/0

در شهر سسکتون آمار سرانه این جرم می شود 000035/0

و آمار برای شهر سسکتون خطرناک اعلام می گردد.

 آقای مجید ابوالقاسمی دوست ایرانی عزیزی که ابتدا وینیپگ بوده اند  و اکنون در رجاینا به سر می برند و دوستان دیگر از این دسته بسیارند .

دیگر اینکه زمستون در شهر وینیپگ سردتر از سسکتون هست طوری که اهالی وینیپگ به شوخی بهش وینترپگ هم میگن .

درباره کار مخصوصا در سال جاری وضعیت خوبی در ساسکاچوان حاکم است و نرخ بیکاری به زیر 5/3 می رسد و این رقم بسیار خوبی است . علی الخصوص که مشاغل مورد نیاز را بشناسید و قبل از ورود به کانادا خود را با شرایط بازار کار تطبیق دهید .

اما نکته ای به یادم اومد درباره امنیت بگم امنیت در شهر های سسکتون و رجاینا بحدی هست که اگر یک خانم ساعت 2 شب هوس هواخوری به سرش بزنه بدون کمترین نگرانی و مزاحمت می تونه بیرون قدم بزنه! فکر می کنم درک امنیت و مقایسه اون با جاهای دیگه الان براتون قابل مقایسه هست .

البته من دوستان زیادی در وینیپگ دارم که بنده ارادت دارم خدمتشون . اگر اطلاعاتی از وینیپگ خواستید می تونید به وبلاگشون مراجعه کنید .