زمان ثبت : 1387/05/10 در ساعت 05:36 ب.ظ
نویسنده : بانک اطلاعاتی ساسکاچوان
عنوان : مهاجرت رانندگان ماشین های سنگین به کانادا

بر اساس توافقات انجام شده بین دولت فدرال کانادا و دولت استانی ساسکاچوان یکی از راههای مهاجرت به کانادا , مهاجرت رانندگان ماشین سنگین یا به قول ایرانی ها رانندگان تریلی به استان ساسکاچوان می باشد .

این روش که زیر مجموعه SINP می باشد و با عنوان Long Haul Truck Drivers مطرح می شود با شرایطی که مطرح خواهد شد , اجازه ورود برای کار و سپس اقامت دائم را به رانندگان خواهد داد .

 

شرایط احراز شایستگی :

1- حداقل شش ماه کار با اجازه کار موقت برای شرکت معتبر حمل نقل ( کامیونداران ) در ساسکاچوان .

2- اخذ گواهینامه کلاس A ( پایه یکم ) رایج در ساسکاچوان

3- داشتن یک پیشنهاد کاری تمام وقت از یک کارفرما در ساسکاچوان

 برخی مدارک هم که پس از پر کردن فرمهای SINP مربوطه مورد نیاز خواهد بودن که ذکر آنها در این قسمت ضروری به نظر نمی رسه . ( در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ایمیل saskinfo@ymail.com تماس بگیرید .)

 

مقایسه نمودار میانگین درآمد رانندگان ماشین سنگین با سایر مشاغل

همانطور که دیدید متوسط حقوق رانندگی در استان سسکچوان با متوسط حقوق سایر مشاغل برابر است .

البته نموداری که در بالا آورده شده مربوط به سال 2006 است در حال حاضر حقوق سالانه برای شغل رانندگی بین 35 هزار تا 55 هزار دلار است . تعیین کننده مقدار حقوق نیز مکان رانندگی است یعنی شخص در شهر رانندگی می کند یا در مسیر های بین شهری یا در جاده های بین المللی و غیره...

البته خیلی از کارفرما ها پرداخت خود را به صورت ساعتی محاسبه می کنند , مبلغی که به ازای هر ساعت رایج است $15 تا $27 می باشد که با احتساب 5 روز ( 40 ساعت) کار در یک هفته و 4 هفته در ماه , در یکماه 160 ساعت کار انجام می شود که می شود بین $2500   تا $4300 در یکماه که به نوبه خود مبلغ قابل توجهی است و اضافه کاری هم با این مبلغ جمع می شود.

از طرفی شخصی که بعنوان راننده به ساسکاچوان می آید بعد از اخذ ویزای اقامت دائم کانادا , سیتی زن کانادا خواهد شد و پاسپورت کانادایی نیز خواهد داشت و ماجراهای بسیار دیگر....